502 344 800

600 888 333

Dlaczego odkurzacz centralny?

System centralnego odkurzania diametralnie podnosi komfort i wygodę podczas wykonywania podstawowej czynności jaką jest sprzątanie. Dzięki niemu możesz sprzątać bez hałasu, oddychając czystym powietrzem bez ciągnięcia za sobą ciężkiej jednostki wraz z kablem. Zestaw specjalnie zaprojektowanych akcesoriów pozwoli Ci dotrzeć do każdego miejsca.

Co to takiego?

System Centralnego Odkurzania (SCO) składa się z jednostki centralnej (odkurzacza) zainstalowanej na stałe w dowolnym pomieszczeniu gospodarczym, np. piwnicy, garażu, strychu lub na balkonie. Poprzez instalację ssącą (rury PCV) ukrytą w ścianach lub/i pod podłogami jednostka centralna połączona jest z gniazdami ssącymi.

 

Podłącz wąż do gniazda ssącego i zacznij odkurzanie

Bezpośrednio do gniazda podłączamy elastyczny wąż zaopatrzony w wielofunkcyjne końcówki (szczotki, ssawki).
W wersji standardowej włożenie węża do gniazda uruchamia cały system i już możemy zacząć sprzątanie, bez hałasu i ciągania po domu kilkukilogramowego potwora.

Szeroka gama akcesoriów

Systemy centralnego odkurzania marki BEAM, które oferujemy posiadają szeroką gamę akcesoriów ułatwiających sprzątanie.

W ofercie znajdziesz szczotkę uniwersalną do podłóg i dywanów, szczotkę do tapicerki, do powierzchni szklanych, kurzu i ssawkę szczelinową. Każda z nich jest zaprojektowana tak, aby jej właściwości i włosie sprawdzały się w przeznaczonych dla niej warunkach.

Również dla
twojego zwierza

W ofercie szczotki dla konia,
kota, labradora, jamnika...

...a odkurzacz nie buczy ;)

Optymalne rozmieszczenie gniazd ssących

Dla komfortu i wygody ważne jest odpowiednie rozmieszczenie gniazd ssących. Ich ilość powinna być dostosowana do rozmiaru oraz potrzeb obiektu. 

W dużych obiektach jednostka centralna może obsługiwać nawet 20 gniazd. W przeciętnym mieszkaniu wystarczą zwykle 3-4 gniazda. W kuchni warto pomyśleć o założeniu tak zwanej automatycznej szufelki. Jest to gniazdo podłogowe, które najlepiej umieścić w podstawie szafki. Uruchamiający je przełącznik można włączyć stopą. Teraz wystarczy zmieść okruchy i inne drobiny miotłą w pobliże wlotu szufelki gdzie zostaną zassane. 

 

Wysoka wydajność odkurzaczA w każdym miejscu twojego domu, mieszkania
czy biura.

Wydajność odkurzacza centralnego jest w każdym z dostępnych gniazd ssących jednakowa. 

W każdym pomieszczeniu doskonale zbiera on najdrobniejsze cząstki kurzu, a wraz z nimi drobnoustroje takie jak wirusy, bakterie, roztocza i grzyby. W ten sposób chronimy siebie i nasze dzieci przed zarazkami i alergenami. Również bez względu na ilość zanieczyszczeń w zbiorniku siła ciągu wytwarzana przez jednostkę centralną pozostaje stała, co daje naszemu systemowi przewagę nad klasycznymi rozwiązaniami.

Ciche działanie,
świeże powietrze

Odkurzacz centralny podczas pracy jest praktycznie bezgłośny a powietrze z odkurzacza wydalane jest na zewnątrz budynku, dzięki temu odkurzając możesz oddychać głęboko słuchając muzyki ;)

Zainstalowanie korpusu odkurzacza na zewnątrz, i z dala od pomieszczeń mieszkalnych ma tę zaletę, ze unikamy hałasu silnika. Odkurzanie nie przeszkadza więc innym domownikom w słuchaniu muzyki, rozmowie, czy pracy. Można śmiało sprzątać nawet późnym wieczorem, gdy dzieci już śpią. Dodatkową zaletą centralnego odkurzacza jest to, że po przefiltrowaniu usuwa on zużywane powietrze na zewnątrz budynku. Klasyczne urządzenia do odkurzania tego nie potrafią. Powietrze pozostaje we wnętrzu. Zawsze więc, a szczególnie gdy coś jest nie tak z filtrami całkiem sporo drobniusieńkich zanieczyszczeń rozpyla się ponownie w niby to sprzątanym pomieszczeniu.